HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

 

AR/GE ÇALIŞMALARIMIZDAN BAZILARI

1-RÜZGAR KUVVETİNDEN ELEKTRİK ÜRETMEDEN DİRECT OLARAK KOMPRESÖR OLARAK ÇALIŞTIRARAK SOĞUK HAVA DEPOLARI ; KAYAK PİSTLERİ PROJESİ GELİŞTİRDİK

2-GÜNEŞ  ISI VE IŞIĞININ BİNALARIN LOŞ KARANLIK BÖLGELERİNE TÜNELLERE GALERİLERE TAŞIMA PROJESİ YAPTIK

3- ARAÇLARIN VE TRENLERİN TEKERLEKLERİNİN BASKI KUVVETİNİ ELEKTRİK ENERJİSİNE  FREN ETKİSİ OLMADAN DÖNÜŞTÜRME PROJEMİZ VAR.BU %70 ORANINDA ENERJİ GERİ DÖNÜŞÜMÜ DEMEKTİR.

4- TAŞINA BİLİR LAZER TEKNOLOJİSİ  İLE DÜŞMANA, DÜŞMAN UÇAKLARINA ZARAR VERME PROJEMİZ  MEVCUT OLUP BEDELSİZ OLARAK TSK YA AKTARABİLİRİZ.

_________________________________________________________________

 

40 YILI AŞKIN MESLEK HAYATIMIZ HAKKINDA BAZI BİLGİLER

Orta Okul ve Meslek lisesi  dönemimden  Bir Elektronik Tamir ve İmalat atölyesinde çıraklık yaparak tahsilimi devam ettirdim

Meslek Lisesinin KALIPÇILIK TORNA TESFİYE Bölümünden Mezun oldum Okulda yapmış olduğum Çatal Kaşık İmalat Kalıbını Okulun Sergisine koydular.

Yıldızda Bulunan Mühendislik Yüksek Okulu Sınavlarını kazanarak ELEKTRİK BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİM  Biz okulda iken OKULUMUZ (İDMMA) İst. Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi Ünvanına sahip olmuştu. Daha sonra Şimdiki (YTÜ) Yıldız Teknik Üniversitesi haline dönüştü.

Mezun olduktan sonra Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Elektronik Sanayi Dairesinde Uzman olarak 2 yıl görev yaptım.

Kendi isteğim ile İstifa edip Serbest Mühendislik Müteahhitlik  yapmaya başladım

1996  yıllarında Atatürk Üni. Bağlı Refahiye MYO  da 2 yıl Öğretim Görevlisi olarak çalıştıktan sonra tekrar Serbest Meslek hayatına devam ettim.